سخنران: علیرضا پناهیان

ایشان در سال 1344 در شهر تهران چشم به جهان گشودند. پدر مرحومشان از روحانیون و مبلّغین به‌نام در تهران بوده است. وی از سال اول راهنمایی (1356هـ) همزمان با دروس مدرسه، تحصیلات حوزوی را آغاز نمود و از سال 1362 تحصیلات خود را به صورت رسمی در حوزۀ علمیۀ قم ادامه داد. سپس با اتمام دروس سطح حوزه، به مدت دوازده سال از درس خارج حضرات آیات عظام وحید خراسانی، جوادی آملی، سید محمد کاظم حائری و همچنین مقام معظم رهبری بهره‌مند گردید.

ایشان از ابتدای دبیرستان و همزمان با تحصیل در حوزه، به کمک تدریس کتاب‌های شهید مطهری، به تبلیغ و آموزش در محیط‌های مختلف دانش‌آموزی، دانشگاهی و حوزوی روی آورد. همچنین تحصیل در رشتۀ روان‌شناسی را در دفتر همکاری حوزه و دانشگاه ادامه داد و هم‌اکنون عضو هیئت علمی مرکز تخصصی تبلیغ بوده و در زمینۀ تدریس و طراحی سرفصل‌ها و تدوین کتب آموزشی با آن مرکز همکاری می‌کند.

آقای پناهیان در طول این سال‌ها در کنار فعالیت‌های تبلیغی به فعالیت‌های اجرایی و مدیریتی در عرصه‌های فرهنگی نیز مشغول بوده‌اند که برخی از آن‌ها عبارتند از معاونت فرهنگی «لشگر27محمدرسول‌الله(ص)» در دوران دفاع مقدس، معاونت فرهنگی «نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها» و «مرکز جهانی علوم اسلامی». ایشان همواره در برنامه‌ریزی و مدیریت فرهنگی فعالیت داشته‌اند. بیش از ده سال، همزمان با تدریس در دانشگاه هنر، مسئولیت نهاد این دانشگاه را نیز بر عهده داشته و پس از آن همزمان با مسئولیت «مشاور ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها» و «فعالیت‌های تبلیغی»، به تدریس در حوزه و دانشگاه و همچنین پژوهش و تدوین در علوم اسلامی مشغول هستند.

در حال حاضر ایشان بیشتر فعالیت‌های خود را در حوزه متمرکز نموده‌اند و اقدام به تاسیس مدرسۀ علمیه دارالحکمه در تهران کرده و مسئولیت این مدرسه را نیز بر عهده دارند.